Apmeklētie prevencijas pasākumi

Policistu velobiedrība izglīto bērnus par drošu riteņbraukšanu

Valsts policijas velobiedrības pārstāvji ne tikai aktīvi sporto un piedalās augsta līmeņa sacensībās, bet ir uzsākuši arī jaunās paaudzes izglītošanu par riteņbraukšanas kultūru un drošas braukšanas iemaņām. Vairākas reizes mēnesī sadarbībā ar Rīgas reģiona Pašvaldības policiju dažādās Latvijas pilsētās tiek rīkotas mācību stundas jaunajiem riteņbraucējiem.

Mācību laikā jaunajiem satiksmes dalībniekiem, galvenokārt vecumā no 8-14 gadiem, ir iespēja atkārtot būtiskākās ceļu satiksmes noteikumu prasības un pārbaudīt savas zināšanas par pārvietošanos ceļu satiksmē, iepazīties ar drošas riteņbraukšanas pamatiem, kā arī apgūt drošu riteņbraukšanu praksē, kopīgi ar policijas darbiniekiem dodoties izbraucienā pa tuvējo apkārtni. Kā norādīja policistu velobiedrības dibinātājs Zintis Gailis, bērnu un jauniešu izglītošana riteņbraukšanas kultūras jautājumos ir viena no galvenajām velobiedrības prioritātēm, kas nākotnē nesīs neatsveramu ieguvumu kopējai satiksmes drošībai. "Tā veicinās gan labāku izpratni par ceļu satiksmi un drošību no velobraucēju puses, gan kopumā radīs lielāku savstarpēju sapratni un uzticēšanos starp visiem ceļu satiksmes dalībniekiem - kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem," sacīja Z. Gailis.

Līdz šim policistu velobiedrības un Pašvaldības policijas kopīgās apmācības bērniem notikušas Ikšķilē, Tīnūžos un Inčukalnā. Paredzēts, ka tās turpināsies arī septembrī un oktobrī citās Latvijas pilsētās. Savukārt šodien pulksten 13:00 policistu velobiedrības pārstāvji piedalīsies Latvijas Riteņbraucēju apvienības organizētajā drošai velobraukšanai veltītajā izglītojoši-informatīvajā akcijā skolēniem "Zinošs un drošs", kas norisināsies pie Āgenskalna sākumskolas. Akcijas mērķis ir informēt un atgādināt jaunajiem velobraucējiem ceļu satiksmes noteikumu un drošības prasības, iepazīstināt ar velosipēdu dažādību, kā arī uzklausīt jauno ceļu satiksmes dalībnieku domas un viedokļus par pārvietošanos ar velosipēdu Rīgas pilsētas ielās.

14. septembris Drošības diena Ķekavā

Reģionālās pašvaldības policijas rīkotā Drošības diena 14. septembrī pulcēja vairāk kā 500 bērnu no Ķekavas un citiem tuvākajiem novadiem. Bērni ar lielu aizrautību izmēģināja visas Drošības dienas iespējas, bet jo īpaši ar ovācijām tika uzņemti specdienesta vienības paraugdemonstrējumi. Tāpat apmeklētāji novērtēja zemessardzes piedāvāto lauku virtuves ēdienus - putru un siltu tēju.

Savukārt Rīgas Jauno tehniķu centrs, ar kuru sadarbojas Reģionālās pašvaldības policijas vadītais bērnu un pusaudžu klubs „Vairogs”, piedāvāja lidmodelisma un kartinga paraugdemonstrējumus, radošās darbnīcas un vēl daudzas citas aizraujošās lietas. Rūpējoties par drošu pārvietošanās uz ielas, pasākuma laikā notika praktiska apmācība un lekcija par drošu velosipēda vadīšanu, kā arī, veiksmīgi nokārtojot pārbaudījumus, bērni ieguva velosipēda vadīšanas tiesības. Vaicājot Reģionālās pašvaldības policijas priekšniekam Mārim Bomiņam par Drošības dienas rīkošanas mērķi, viņš norādīja: „Mums ir svarīgi, lai bērni justos labi un atrastos drošībā, tāpēc viens no pašvaldības policijas ikdienas darbiem ir prevencija – izglītojošas lekcijas skolās, individuālās sarunas ar skolēniem par drošības jautājumiem un atraktīvi pasākumi, kas ieinteresētu bērnus iepazīt to dienestu darbību, kas viņiem varētu palīdzēt nelaimes gadījumā.” Viņš ir gandarīts, ka šogad Drošības dienā ieradušies tiks daudz skolēnu, un viņu acīs ir redzama patiesa interese par Drošības dienas piedāvātajām aktivitātēm.

Drošības dienā bērnu pulkā rosījās arī jaunais Reģionālās pašvaldības policijas draugs - Jenots Jancis un jau bērnu iemīļotie Valsts policijas tēli Bebrs Bruno un Runcis Rūdis. Jenots Jancis būs viens no tiem, kurš turpmāk dosies pie bērniem, lai ar viņiem runātu par drošības jautājumiem un atbildētu uz bērnu interesējošiem un reizēm tik āķīgajiem jautājumiem. Reģionālā pašvaldības policijas saka paldies visiem Drošības dienas apmeklētājiem, dalībniekiem un atbalstītājiem.

1.septembris POLICIJAS IELA Vērmanes dārzā

1.septembrī POLICISTU VELOBIEDRĪBA bija uzaicināta piedalīties 1.septembra organizētajā pasākumā VĒRMANES DĀRZĀ. Valsts policija bija izveidojusi Policijas ielu, kur visiem interesentiem tika parādīts daudz, kas interesants, kas saistīts ar policijas darbu. Arī mūsu biedrība bija uz šīs policijas ielas un izvietoja savu telti. Visiem interesentiem tika pastāstīts par biedrību, kā arī bērni, jaunieši un visi pārējie, kas bija ieradušies, varēja piedalīties mūsu organizētajā aktivitātē. Interese bija ļoti liela!

Turpināsim šo tradīciju un piedalīsimies šajā pasākumā arī nākošo gadu.

31/08/2012 POLICISTU VELOBIEDRĪBAS un Rīgas pašvaldības policijas reids uz veloceliņa Rīgas centrs-Berģi.

POLICISTU VELOBIEDRĪBA aktīvi piedalās ne tikai sporta aktivitātēs,
kas popularizē aktīvu un veselīgu dzīves veidu, bet pasākumos, kas vērsti
uz sabiedrību, un drošības veicināšanu. Viens no šādiem pasākumiem,
ko organizē POLICISTU VELOBIEDRĪBA sadarbībā
ar Rīgas pašvaldības policiju ir ” Velosipēdistu drošība uz autoceļiem,
drošība uz veloceliņiem
un satiksmes kultūras veicināšana starp gājējiem un velobraucējiem”.
Šoreiz, reids tiks veikts uz veloceliņa Rīgas centrs-Berģi,
kā arī vietās kur gājēju ietve tiek dalīta ar velosipēdistiem.
Šī reida ietvaros velobiedrība kopā
ar Rīgas pašvaldības policiju plāno konstatēt pārkāpumus,
kad gājēji pārvietojas pa riteņbraucējiem atvēlēto ietves daļu. Fiksējot pārkāpumu tiks veiktas pārrunas,
aicinot pārvietoties tikai par gājējiem paredzētu vietu,
būt uzmanīgiem šķērsojot veloceliņus utt. Reida laikā ir paredzēts arī veicināt savstarpējo izpratni starp gājēju un velosipēdistu.
Paredzēts konstatēt veloceliņu bojājumus un citus apstākļus, kas traucē organizētai un drošai satiksmei uz veloceliņiem.
Mērķis ir veicināt drošību un savstarpējo izpratni uz veloceliņiem un ietvēm.
Ar šādām regulāriem reidiem biedrība plāno nākotnē panākt šīs problēmas atrisināšanu.

Jaumoku pils velomamaršruta atklāšanā

07/06/2012 kā policijas velobiedrības pārstāvi piedalījos Jaumoku pils velomamaršruta atklāšanā un to izmēģināšanā. Maršrutā tika iepazītas vietas- Jaunmoku pils, kas ir būvēta neogotiskā stilā 1901.g. pēc Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitseda pasūtījuma un kalpoja kā medību un vasaras rezidence. Tika apskatīta Jaunmoku muižas aleja, kas stādīta 19.gs beigās un tās garums 1km. Turpinot ceļu tika apskatīta Bēru ūdensdzirnavas uz Mocas upītes 19.gs., sākušas darboties. To darbināja ne tikai ūdens spēks, bet arī divi petrolejas motori. Apskatījām arī Rutas Šteinbergas veidotu daiļdārzu kurā aug neparasti augi un dendraloģiskie stādījumi. Mūsdienās palikušās Vecmokas muižas kungu mājas, kas celtas 18.gs., vidū pēc arhitekta Severina Jensena projekta. Interesanti stāsti bija par Jaunmoku kapulauku, kur senos laikos Jaunmoku apkārtnē atradušies kuršu vai ģermāņu priekšteču apdzīvota vieta. Tās tuvumā Moces dūksnājā kreisajā krastā atrasta liela apbedījuma vieta, bagāta ar bronzas un dzelzs senlietām. Tās veselums izjaukts 1897.g. būvējot dzelzceļu. Apskatījām Lazdu bibliotēku, kas ir kultūras cents. Ļoti interesanti bija braukt pa Vecmokas muižas aleju, kur agrāk bija savienota ar Jaumoku liepu aleju to kopējais garums 3km. Mums bija iespēja piestāt pie zirgiem, kur devāmies izjādē.

Kopumā mūsu maršruta garums bija 12km un pēc brauciena ir ļoti pozitīvas emocijas. Pa ceļam tika stāstītas senas teikas un patiesie notikumi.